Wiadomości
dlaczechowic-dziedzic.pl

Rzetelność i doświadczenie

W niedzielę 7 kwietnia przy urnach wyborczych zadecydujemy kto przez najbliższe pięć lat będzie burmistrzem miasta i gminy Czechowice-Dziedzice. Wybierzemy również radnych Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu Bielskiego. Dla życia Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty, Zabrzega i ich mieszkańców wielkie znaczenie ma, jacy ludzie będą pełnić te funkcje.
Dlatego trzeba powierzyć je osobom rzetelnym i skutecznym, które tworzą doskonale funkcjonujący i rozumiejący się zespół Rodzina Prawo Wspólnota. W skład naszej drużyny wchodzą nie tylko doświadczeni samorządowcy, potrafiący od lat efektywnie całej lokalnej społeczności, ale również nowe osoby ze świeżym spojrzeniem na sprawy związane z rozwojem miasta i gminy. Ta swoista mieszanka doświadczenia i nowego, często innowacyjnego, spojrzenia sprawia, że kolektyw propozycja/oferta RPW stanowi „złoty środek” na drodze do zrównoważonego rozwoju wszystkich naszych miejscowości. 
Przedstawiciele Rodziny Prawa Wspólnoty od początku lat 90., odkąd tylko powstał samorząd gminny, biorą udział w jego pracach. Niezależnie od zmieniających się rządów i partii politycznych pracują dla rozwoju Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega. Bo też w działalności na rzecz gminy i jej mieszkańców radni Rodziny Prawa Wspólnoty nie kierują się przekonaniami politycznymi, ale dobrem całej społeczności. Tymi samymi wartościami kierują się również nowe osoby, które zasiliły nasze szeregi. Są to ludzie aktywni, oddani w swym działaniu lokalnej społeczności, co niejednokrotnie udowadniali licznymi inicjatywami realizowanymi na rzecz swojego lokalnego środowiska.
Co równie istotne Rodzina Prawo Wspólnota obok licznej reprezentacji w Radzie Miejskiej tworzy także silne ugrupowanie w samorządzie powiatowym skutecznie i rzetelnie budując markę powiatu bielskiego.

Okręg nr 2 Czechowice-Dziedzice na mapie powiatu bielskiego

W minionej kadencji w naszym okręgu przeprowadzonych zostało wiele inwestycji powiatowych:

  • w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zrealizowana została modernizacja ulic, m.in. Traugutta, Prusa, Szkolnej, Węglowej, części Legionów, Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach; Bronowskiej w Bronowie; Czyża i Długiej w Ligocie, Miliardowickiej i Długiej w Zabrzegu
  • wykonana została budowa mostu w Ligocie
  • w powiatowych szkołach: budowa sali gimnastycznej w ZSTiL, modernizacja sali gimnastycznej w LO im. M. Skłodowskiej-Curie, budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4
  • trwa gruntowna modernizacja domu kultury przy ul. Nad Białką
  • budowa garaży i przekazanie nowych karetek dla stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach

W nowej kadencji planowanych jest szereg działań. Należą do nich m.in.:

  • na drogach - dokończenie przebudowy ul. Legionów, przebudowa ul. Drzymały w Czechowicach-Dziedzicach, przebudowa ul. Sikorskiego w Zabrzegu wraz z chodnikiem, poprawa bezpieczeństwa pieszych w obszarze leśnym "Bażaniec"
  • współpraca z samorządem Czechowic-Dziedzic przy przebudowie ul. Mazańcowickiej wraz z budową tunelu pod DK1
  • uruchomienie Centrum Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach
  • poszerzenie oferty edukacyjnej w szkołach średnich z dostosowaniem jej do aktualnych potrzeb


Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega zasługują na rzetelnych i skutecznych przedstawicieli w Radzie Miejskiej oraz w radzie Powiatu Bielskiego: ludzi wiarygodnych, dynamicznych i aktywnych w realizacji wspólnego programu na rzecz rozwoju miasta i gminy – tacy właśnie są bezpartyjni kandydaci, których proponuje Rodzina Prawo Wspólnota.


RPW

Działamy razem - w gminie i powiecie: dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega